Mākslas projekts

Ar 2013.gada 1.martu biedrība „Gaismas stars” uzsāk realizēt jaunu mākslas projektu – studiju „Sava istaba”, kas ir darbnīca zīmēšanai, gleznošanai, varbūt arī veidošanai. Kopā strādāt ir aicināti – mūsu biedrības mērķa grupa – cilvēki ar garīgām saslimšanām un visi citi, kurus vieno kopīga interese – radīt mākslu.

Mēs ceram, ka esošie un topošie mākslinieki spēs viens otru iedvesmot un uzmundrināt radīt darbus, kas turpmāk var iedvesmot arī citus cilvēkus, veidojot caur mākslu sadraudzību un dialogu, nojaucot aizspriedumus un stereotipus par dažādām sabiedrības grupām.

Darbnīcā ir laipni gaidīti cilvēki, kuriem ir vēlme radoši un patstāvīgi strādāt, neatkarīgi no viņu iepriekšējās pieredzes vizuālajā mākslā (tā var būt un var arī nebūt). “Sava istaba” nebūs mākslas pulciņš vai kursi klasiskajā izpratnē, jo radošajās aktivitātēs tiks ņemtas vērā ikviena idejas un iniciatīva.

Darbnīca ir bezmaksas, būs pieejama darba telpa ar molbertiem, darba galdu un krēsliem, daži pamatmateriāli kā, piemēram, papīrs, zīmuļi un krāsas, citus speciālus materiālus, katrs no māksliniekiem sev gādā pats.

Darba laiks vēl nav stingri noteikts, bet tās būs četras dienas nedēļā, laikos, kad visiem tas ir maksimāli ērtāk, paredzēta ir arī sestdiena un vakara stundas, lai darboties tiek arī ikdienā strādājošie. Studijas telpās tiek iekārtots atpūtas stūrītis tējai, atpūtai un sarunām, kur visi studijas dalībnieki varēs kopīgi plānot pavasara- vasaras – rudens plenērus pagalmos, parkos vai uz jumta!

 Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Sava istaba” atvērta:

Otrdienās 11:00 – 19:00
Ceturtdienās 11:00 – 19:00
Piektdienās 13:00 – 21:00
Sestdienās 11:00 – 19:00


Interesenti var zvanīt : “Gaismas stars” 6727873 vai Katrīnai Gailei 26109482 rakstīt: katrina.gaile@gmail.com

Plenērs –  Buru kuģi Rīgā

No gallery found with ID 6

Plenērs –  Uz jumta

No gallery found with ID 5

Plenērs – Plakanciemā

No gallery found with ID 4

Ilze par “Savu istabu


„Šis projekts ir kāpšana ārpus rāmjiem. Tiem, kuri katram konkrētajā brīdī ir aktuāli. Var jau būt, ka kādam tas palīdz kāpt pāri rāmjiem un stereotipiem par cilvēkiem ar garīgām saslimšanām vai tā dēvētajiem – veselajiem, taču projekta laikā nemanīju, ka kādu kaut kas mulsinātu vai šokētu šādā griezumā. Drīzāk šis ir projekts par kāpšanu ārpus savas iedomātās varēšanas vai nevarēšanas rāmjiem. Neatkarīgi no tā, ko katram pēdējās vizītes laikā par mūsu veselības stāvokli ir teicis ārsts.


Gleznotājai Katrīnai Gailei, kura ir šī projekta emocionālais centrs, un cilvēks, kurš ikdienā darbojas ar tiem, kas nāk uz „Savu istabu”, ir Dieva dots talants ne vien glezniecībā, bet arī spējā ieraudzīt pozitīvo pat tur, kur tas, iespējams, parādās vien dažos procentos no simts. Konstruktīva kritika, prasme sajust, kad cilvēkam ir, un, kad nav, nepieciešama palīdzība, kā arī kāda konkrēta ātruma vai pašizpausmes stila neuzspiešana tiešām iedrošina un palīdz radoši atvērties pašam sev un pasaulei. Neviens netiek mudināts draudzēties, ja nekārojas to darīt. Taču neviens netiek arī atgrūsts, ja kontaktēties, tomēr, gribas. Te netiek šķiroti ne atkritumi, ne cilvēki pēc to veselības stāvokļa, talanta lieluma vai citiem parametriem. Te ir daudz radošuma un brīvības. Abu šo vārdu rosinošākajā un veselīgākajā izpratnē. Šis projekts rada pasauli, kas ir draudzīgāka, priecīgāka un krāsaināka nekā tā, kuru bieži vien redzam uz ielas vai sabiedriskajā transportā.


„Sava istaba” ļauj kaut uz brīdi justies laimīgākiem gan veselajiem, gan tiem, kuri, iespējams, taptu priecīgāki, ja viņu veselības stāvoklis būtu labāks, un tas šo projektu pārvērš par mazu brīnumu. Un brīnumu dzīvē diez vai var būt par daudz”. Ilze