Projekts “Glazēt skaisti, droši un pārliecinoši” 2021.

Keramikas nodarbības ir vienas no apmeklētākajām nodarbībām mūsu dienas centrā. Ar nepacietību, satraukumu un mazliet svētku sajūtu ikreiz veram krāsni, lai izņemtu spoži noglazētos darbiņus. Ir liela atbildība glazēt cita cilvēka darinātos darbus, jo tas prasa zināšanas, iemaņas un spēju sajust, kā autors savu darbu ir iztēlojies redzam gala rezultātā. Ne mazāk būtisks ir aprīkojums, ar kura palīdzību tehniski izpildīt visneiedomājamākās ieceres.

Ar gandarījumu varam teikt, ka šogad mūsu keramikas darbnīca ir kļuvusi daudz ērtāka, drošāka un tā vien rosina darboties, jo projekta “Glazēt skaisti, droši un pārliecinoši” ietvaros esam iegādājušies ļoti nepieciešamo darbnīcas aprīkojumu un keramikas nodarbību vadītājām bija iespēja apgūt glazēšanas noslēpumus un papildināt savas zināšanas pie profesionāliem keramikas meistariem- keramikas darbnīcas “Cepļi” vadītājas Ingrīdas Žagatas un LMA Asociētās profesores Līgas Skariņas.

Lai glazēšana būtu kvalitatīva un droša, projekta ietvaros ir iegādāta glazēšanas kamera un ar kompresoru darbināma glazūras izsmidzināšanas pistole, dažādi glazēšanas piederumi, glazūras, krāsns piederumi, kā arī darbu žāvēšanas skapis ar žalūziju.

Paldies mūsu izcilajām meistarēm par veltīto laiku un dalīšanos pieredzē- esam iepazinušas glazēšanu no pašiem pamatiem- sākot ar glazūras iejaukšanu, līdz pat dažādām glazūras uzklāšanas tehnikām un apdedzināšanas tehniskajiem risinājumiem! Un joprojām paturam prātā ieteikumu nebaidīties no eksperimentiem. Eksperimentējam!

Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas Valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.