Projekts “Nūjo un jūties vesels” 2019

Oficiāli noslēdzies veselīga dzīvesveida projekts “Nūjo un jūties vesels”. Projekta ietvaros esam iegādājušies nūjas, kā arī divi darbinieki apmeklēja Latvijas Tautas sporta asociācija organizētās apmācības, iegūstot nūjošas instruktora apliecības. Sākot ar maija mēnesi dienas aprūpes centrā tika ieviesta jauna nodarbība “Nūjošana Grīziņkalna parkā” 1-4 x nedēļā. Lai izkustētos vairāk un būtu tuvāk dabai organizējām arī nūjošanas pārgājienus ārpus Rīgas. Mūsu pārgājienu maršruti:

Jaunogre – Ogres Zilie kalni – Ikšķile (8 km)

Sunīši – Krimuldas baznīca – Sigulda (19 km).

Siguldas stacija – Tarzāns – Bobsleja trase – Kājinieku tilts – Krimulda (10 km)

Inčupe – Baltā kāpa – Ķīšupe – Saulkrastu autoosta (7 km)

Mellupi – Dzērumi – Bauskas šoseja (12 km )

Projekta ietvaros, kempingā “Ronīši”, organizējām 3 dienu pasākumu ar sportiskām aktivitātēm –2 nūjošanas pārgājieniem un vingrošanu. Pārgājienu maršruti: Klapkalnciems- Gausā jūdze- “Ronīši” (5km), “Ronīši” – Apšuciems (6 km). Lai pārliecinātos par projekta gaitā iegūtajām teorētiskajām zināšanām par dažādiem nūjošanas aspektiem, tika pildīts arī tests “Ko tu zini par nūjošanu” un pārrunāti aktuālie jautājumi. Dzīvojot četrvietīgās kempinga mājiņās, dalībniekiem bija iespēja patstāvīgi organizēt savus mājsaimniecības darbus – plānot iepirkumus, iepirkties gatavot maltītes un uzkopt telpas.

Kā galvenos ieguvumus projekta dalībnieki min: spēja izturēt lielāku slodzi, zaudēts liekais svars, attīstīta koordinācija, labāks psiholoģiskais noskaņojums, mērķtiecīgi pavadīts laiks, apgūtas prasmes plānot pārgājienu maršrutus, spēja iekļauties grupā, lielāka pašapziņa, spēja pieņemt izaicinājumus un atklāt priekš sevis jaunas intereses.

Lai arī projekts ir noslēdzies, turpinam nūjot zelta rudenī un cerams arī ziemā!

Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas Valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.